NEWBALLKAN
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
NEWBALLKAN


 
ForumPortalli*Regjistrohuidentifikimi

 

 Psikopati Edvin Rama ka dale jashte kafazit.

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Aresi
Newballkan
Newballkan
Aresi

Numri i postimeve : 651
Join date : 28/02/2008

Psikopati Edvin Rama ka dale jashte kafazit. Empty
MesazhTitulli: Psikopati Edvin Rama ka dale jashte kafazit.   Psikopati Edvin Rama ka dale jashte kafazit. EmptyFri Apr 26, 2013 12:33 am

Psikopati ka dalė nga kafazi!

Incidenti i turpshėm, ai i goditjes me grushta tė diplomatit shqiptar nė Vjenė, Egin Ceka nga kreu i Partisė Socialiste, Edi Rama, ka ngjallur debate tė forta nė seancėn plenare tė ditės sė enjte. Kryeministri Sali Berisha e denoncoi kėtė akt, sipas tij, amoral, ndėrsa theksoi se Rama ose ka probleme psikike ose ishte nėn efektin e drogės, pėr tė cilėn ai akuzohet si pėrdorues. Pėr tė zbardhur kėtė akt rrugaēėror e tė ulėt, Kryeministri Berisha kėrkoi ngritjen, ditėn e hėnė, tė njė komisioni hetimor parlamentar. "Jam sot kėtu nė Parlament, pėr tė denoncuar njė akt tė paprecedent nė historinė e shtetit shqiptar, i cili pėrbėn ndoshta dhe aktin mė tė rėndė nė tėrė historinė diplomatike dhe politike tė takimeve dhe konferencave. Ky akt qėndron nė agresionin e rėndė, tė turpshėm, brutal, shtazor qė kryetari i Partisė Socialiste dhe kryetari i koalicionit tė pazareve, edhe ngjalave i ka bėrė njė prej diplomatėve tė rinj, mė tė pėrgjegjshėm dhe mė tė pėrgatitur tė kėtij vendi. Ky akt ėshtė i turpshėm. Njė akt i pėrsėritshėm i tij edhe ndaj jush qė jeni kėtu nė sallė, por juve mirė jua bėn. Ju i keni provuar mirė kėto. Unė kėtu denoncoj nė mėnyrėn mė tė ashpėr kėtė akt tė turpshėm, kėtė akt violent, kėtė akt brutal, kėtė akt amoral, tė njė njeriu qė ose humbi ēdo kontroll tė fakulteteve tė tij psikike, ose ishte ashtu siē e akuzojnė rėndom, nėn efektin e dozave tė mėdha. Cilado qė tė jetė, ky ėshtė akti mė i turpshėm. Akt tė tillė nė ambasada nuk kanė realizuar as etėrit e zotit Rama. Por ju, nė kėtė histeri kolektive qė ju merr kėtu pėr ta mbrojtur, duhet tė mendoni se ai mund tė ishte djali juaj, mund tė ishte vėllai juaj, mund tė ishte njeriu juaj dhe se ai ėshtė njė nga djemtė mė tė sjellshėm tė diplomacisė shqiptare. Po qe se doni, ne jemi gati tė sjellim nė kėtė Parlament, jo 1, por 30 dėshmitarė. Po qe se doni, urdhėroni tė krijojmė komisionin hetimor parlamentar. Ėshtė prekur diplomacia me dhunė. Ne do tė krijojmė komision hetimor parlamentar", theksoi Berisha. Pėr tė zbardhur kėtė akt, sipas tij tė shėmtuar e tė ulėt, Kryeministri Sali Berisha i kėrkoi deputetėve demokratė ngritjen e njė komisioni parlamentar hetimor. Komisioni do tė ngrihet ditėn e hėnė. "Zoti kryetar i Grupit parlamentar tė Partisė Demokratike, unė i propozoj grupit parlamentar tė ndėrmarrė komision hetimor parlamentar. Ditėn e hėnė, ky Parlament voton komisionin hetimor parlamentar, pėr tė hetuar deri nė njė, aktin e paprecedent, tė turpshėm, amoral, aktin qė nuk ka ndodhur kurrė nė historinė e kėtij shteti, aktin e agresionit tė njė diplomati tė ri nga kreu i opozitės, nė njė moment shfazimi total bipolarizmi ose overdoze. Absolutisht, qė tė gjitha do tė bėhen. Ditėn e hėnė do tė votohet kėtu komisioni hetimor parlamentar. Keni faktuar ju se sa mund tė na pengoni ne. Ai ju tėrheq ju nga gropa nė gropė, nga humbja nė humbje, nga turpi nė turp, nga disfata nė disfatė. Ne komisionin do ta ngremė", theksoi Berisha. Kryeministri u shpreh se do tė pėrdorė tė drejtėn e tij kushtetuese pėr tė thirrur Parlamentin nė ēdo kohė dhe pėr tė ngritur komisionin hetimor parlamentar.

Rama qėlloi me grushte diplomatin

Kryetari i PS, Edi Rama, ėshtė pėrfshirė mbrėmjen e tė mėrkurės nė njė sherr publik me diplomatin shqiptar, Egin Ceka, pjesė e Akademisė Diplomatike tė Vjenės. "Unė dua tė informoj shqiptarėt p?rsa ka ndodhur dje, nė njė nga sallat mė prestigjioze tė Austrisė, teksa zoti Rama mbante njė konferencė nė Akademinė Politike tė Vjenės, i sponsorizuar nga Partia Socialdemokrate austriake dhe njė piktor shqiptar. Pas ekspozesė sė tij, pasi thotė gjithēka dhe lexon mashtrimet e trillimet e tij ndaj vendit dhe kombit tė tij, duke dalė, pasi mbyllet konferenca, nė tė cilėn zoti Rama humbi tėrėsisht kontrollin kur e pyetėn pėr gjėra tė ndryshme, njė nga dy diplomatėt qė ishin aty, qoftė edhe pėr t'i shėrbyer zotit Rama, siē kanė porosi tė gjithė ambasadat qė tė trajtojnė zyrtarisht ēdo funksionar tė pozitės apo opozitės, diplomati i ri, ndėr mė korrektėt, mė tė pėrkushtuarit, mė tė civilizuarit, i shtron pyetjen zotit Rama: si ka mundėsi qė ju flisni nė kėtė mėnyrė pėr vendin tuaj? Pyetjes qė i'u bė nė sallė nga emigrantėt se p?rse nuk lejoheshin ata qė tė votonin nė ambasadė, zoti Rama i'u pėrgjigj: nuk do tė lejoj, sepse diplomatėt janė hajdutė votash. Diplomati i ri i thotė: zoti Rama, ne jemi kėtu pėr tė shėrbyer, nuk jemi hajdutė votash. Si mund tė na quash ne, hajdutė? Kjo mjaftoi pėr tė shtrirė dorėn dhe grushtin e pakontrolluar drejt diplomatit, nė prani tė dhjetėra e dhjetėra vetėve. Kjo mjaftoi pėr t'u lėshuar nė sharje prej rrugaēi tė mirėfilltė, me regjistėr tė gjendjes civile, ndaj familjes sė diplomatit. Kjo mjaftoi pėr tė dalė jashtė ēdo lloj kontrolli dhe ndėrhynė tė gjithė tė pranishmit, sepse donte tė agresonte edhe mė tej diplomatin e ri", theksoi Berisha....
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
https://newballkan.albanianforum.net
 
Psikopati Edvin Rama ka dale jashte kafazit.
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
NEWBALLKAN :: RUBRIKA POLITIKE :: Rilindja e Turpit-
Kėrce tek: