NEWBALLKAN
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
NEWBALLKAN


 
ForumPortalli*Regjistrohuidentifikimi

 

 Edvin Rama firmos humbjen me 23 qeshore

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Aresi
Newballkan
Newballkan
Aresi

Numri i postimeve : 651
Join date : 28/02/2008

Edvin Rama firmos humbjen me 23 qeshore Empty
MesazhTitulli: Edvin Rama firmos humbjen me 23 qeshore   Edvin Rama firmos humbjen me 23 qeshore EmptyFri Apr 12, 2013 6:36 am

Rama s’ka emocione personale pėr 21 janarin, pasi janė vrarė tė tjerėt! Kreu i PS foli mbrėmė pėr emocione personale tė atyre qė janė prekur nga 21 janari, duke harruar katėr tė vrarėt, bile duke u sjellė paciptėsisht edhe me familjet e tyre, tė cilave u kujtoi se s’u kishte gjak borxh e s’i bindej asnjė kanuni, pavarėsisht se qe ai qė i thirri njerėzit, si mish pėr top, para institucioneve kushtetuese

Mbrėmė Edi Rama deklaroi se kapėrceu mbi 21 janarin se po rrėnohet vendi, dhe i vetmi imoralitet do tė ishte mos bashkimi me Ilir Metėn. Ai gėlltiti tė gjitha akuzat me “bllok mė dorė” dhe montimin e videoēimkės pėr aleatin mė tė ri nė opozitė. Pėr ta bėrė mė serioze kapėrdimjen Rama numėroi pacipėrisht njė sėrė arsyesh pse duhej tė bashkohej me LSI kundėr kryeministrit Berisha, por nuk dha njė arsye pse e kapėrcehej pa lidhje 21 janari dhe katėr tė vrarėt. Si duket kapėrcimi i 21 janarit ėshtė e thjeshtė sepse janė vrarė tė tjerėt. Edi Rama nuk po di sesi tė fshijė kujtesėn e socialistėve pas gjithė atyre sulmeve ndaj Ilir Metės dhe Lėvizjes Socialiste pėr Integrim. Sipas tij gjėja mė e duhet ėshtė bashkimi, ndėrsa 21 janari ishte njė ngjarje personale qė vetėm “kanuni i zgjidh”. Pra, sipas kėsaj logjike tė gjithė protestuesit dhe katėr tė vrarėt nuk janė pėrgjegjėsi i atij qė i thirri me 20 janar 2011 nė njė intervistė televizive. Ai i thotė 4 panafakė “na falni por e tepruam pak me akuzat dhe videoēimkat e montuara pėr tė ngritur njė zemėrim popullor. Edi Rama ėshtė i gatshėm i pėrpilojė justifikime sa tė dojė pėr 21 janarit derisa nuk nxjerr publikisht emrat e atyre personave tė grupit “me axhendė tjetėr - sipas njė definicioni tė ambasadorit tė SHBA - qė kishin pėr qėllim njė demonstratė tė dhunshme”.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
https://newballkan.albanianforum.net
 
Edvin Rama firmos humbjen me 23 qeshore
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
NEWBALLKAN :: RUBRIKA POLITIKE :: Rilindja e Turpit-
Kėrce tek: