NEWBALLKAN
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
NEWBALLKAN


 
ForumPortalli*Regjistrohuidentifikimi

 

 Edvin Rama fushate me keq qeverisjen e ps ne pushtetin lokal.

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Aresi
Newballkan
Newballkan
Aresi

Numri i postimeve : 651
Join date : 28/02/2008

Edvin Rama fushate me keq qeverisjen e ps ne pushtetin lokal. Empty
MesazhTitulli: Edvin Rama fushate me keq qeverisjen e ps ne pushtetin lokal.   Edvin Rama fushate me keq qeverisjen e ps ne pushtetin lokal. EmptySun May 05, 2013 3:46 am

Pas

sondazheve qė paralajmėrojnė disfatėn e rėndė tė koalicionit imoral tė sė majtės, Edi Rama po pėrpiqet tė modifikojė imazhin e vet dhe ka dhėnė fjalėn se do t’i votojė tre ligjet e kėrkuara nga Brukseli. Ngritja e barrikadės nga kryetari i opozitės s’e fsheh dot mbajtjen peng tė vendit pėr 3 vjet rresht dhe shitjen e aspiratės mbarėshqiptare pėr integrim nė Evropė me njė pazar qė gjithsesi s’po i jep asnjė shpresė skalionit bolshevik tė ish-Bllokut pėr rikthimin nė pushtet

Bllokimin e votimit tė tre ligjeve si kushte pėr marrjen e statusit tė vendit kandidat pėr nėBE, qė pėr vite me radhė Edi Rama e ksihte “kalin e betejės”, pėr tė mos i dhėnė asete mė shumė mazhorancės qeverisėse, e thėnė ndryshe, dėmtimin sadopak tė imazhit tė kėsaj mazhorance, tashmė po e shikon kėtė [(zh)bllokim], si “As”-in nėn mėngė pėr tė pėrmirėsuar imazhin e vetė. Pas sondazheve qė paralajmėrojnė disfatėn e rėndė, pse jo dhe tė radhės tė koalicionit imoral tė sė majtės, Edi Rama po pėrpiqet tė modifikojė imazhin e vet. Si mė mirė, mund ta bėjė kėtė gjė…? … Vetėm duke kėmbyer rolin e protagonistit tė bllokimit, me rolin e protagonistit tė zhbllokimit… Por edhe kėtė rol, nuk guxoi ta marrė vetė pėrsipėr (i pari),poru mjaftuadukebėrė“yes men”-in, pas propozimit mė tė fundit, tė aleatit tė tij, kreut tė LSI-sė, Ilir Meta… A thua se, Ilir Meta, apo edhe tė tjerė, shqiptarėe jo shqiptarė, nga Tirana, Brukseli e Uashingtoni, nuk i kanė kėrkuar Edi Ramės, votimin e tre ligjeve… Por Edi Rama i cili “u kap fort” pas pizhameve tė Vangjel Ndrekos, tashmė nuk po kupton nė ka ngecur brenda kėtyre pizhameve, apo ato i janė korkolepsur deri edhe nė qafė…, ndaj edhe po mundohet tė ēlirohet prej tyre. Sondazhet qė penglėnien e Edi Ramės te pizhamet e Vangjel Ndrekos,e klasifikoninsi ngritjen e siparit tė radhės pėr humbjen e radhės, kanė bėrė qė kreu i PS-sė “ti thėrrasė mendjes” dhe bllokimin e integrimit,tė shndėrruar nė boomerang, tė pėrpiqet ta modifikojė me shpresėn se mund tė modifikojė edhe imazhin e tij. Nė funksion tė kėsaj, ai ka dhėnė fjalėn se do t’i votojė tre ligjet e kėrkuara nga Brukseli, Uashingtoni, apo edhe Ilir Meta… dhe jo vetėm. Por Edi Rama qė pėr tre vjet rresht “ngulte kėmbė si mushka”, duke thėnė “s’du…, s’du…, s’du…, ti votojė tre ligjet”, i ka bėrė “hesapet pa hanxhinė”… Dhe kur, tani qė “i ka ardhur veza…”. Ngritja e barrikadės nga Edi Rama, kryetari i opozitės, nuk mund ta fshehė mbajtjen peng tė vendit pėr 3 vjet rresht.Kjotentativėmė e fundit dėshpėruese e Edi Ramės, nuk mund ta shndėrrojė me njė votė “pro” (pas 3 vjet pengmarrje), aspiratėn mbarėshqiptarepėr integrim nė Evropė, nė njė shitje,apo pazar, qė gjithsesi nuk po i jep asnjė shpresė skalionit bolshevik tė ish-Bllokut pėr rikthimin e mundshėm nė pushtet. Ēdo frut ka kohėn e tij tė pjekjes, e tė tė shijuarit. Edi Rama, tėcilit gjatė kėtyre tre vjetėve “dimėr”,frutat qė kėrkon tė shijojė tani i dukeshin aguridhe, ndaj edhe kishte zgjedhur “tė rrinte ngrohtė” te pizhamet e Vangjel Ndrekos,kujtohet pas sondazheve mė tė fundit tė prag zgjedhjeve tė radhės, qė “tė ftillohet” dhe se duhet tė bėjė ēfarė tė jetė e mundur, pėr tu ēliruar nga ato dreq pizhame…, qoftė edhe duke pranuar tė lėpijė, ēfarė ka pėshtyrė e vjellė pėr tre vjet rresht… Por numėrimi mbrapsht ka filluar, ndaj edhe koha nuk mjafton…..
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
https://newballkan.albanianforum.net
 
Edvin Rama fushate me keq qeverisjen e ps ne pushtetin lokal.
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
NEWBALLKAN :: RUBRIKA POLITIKE :: Rilindja e Turpit-
Kėrce tek: