NEWBALLKAN
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
NEWBALLKAN


 
ForumPortalli*Regjistrohuidentifikimi

 

 Olsi Rama Sekseri i qeverise Rilindja

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Aresi
Newballkan
Newballkan
Aresi

Numri i postimeve : 651
Join date : 28/02/2008

Olsi Rama Sekseri i qeverise Rilindja Empty
MesazhTitulli: Olsi Rama Sekseri i qeverise Rilindja   Olsi Rama Sekseri i qeverise Rilindja EmptySun Oct 27, 2013 5:29 amnegociatat pėr pėrqindje pėrfitimesh nga investimet s’hyjnė mė nė punė sekserėt e oborrit, qofshin ata edhe hiē-ministra si Niko Peleshi. Nė forumin e Izraelit, pėr bisedimet personale, Edi Rama ka dėrguar tė vėllanė, Olsin, duke i pėrcjellė oborrit mesazhin se s’kanė mė pjesė nė tortėn e 20 pėrqindėshit

Njė delegacion qeveritar shqiptar, i kryesuar nga zv/kryeministri Niko Peleshimori pjesė ditėt e fundit nė forumin ekonomik Shqipėri-Izrael. Nė qendėr tė kėtij forumi ishin ēėshtje tė ujit, hidrocentraleve dhe konsulenca pėr thithjen e investimevepėr projektezbatuesenė kėtė fushė. Pėr kėto ēėshtje tė njohura, duket se Niko Peleshi ka qenė veē nė dukje, kryetar i delegacionit shqiptar, pasi nėēarterin qeveritar, ėshtė parė Olsi Rama, vėllaii kryeministrit Edi Rama, i cili edhe ka qenė violinae parė e delegacionit. Tashmė s’bėhet mė fjalė as pėr bashkėqeverim e as pėr ndarje pėrgjegjėsish. Shfaqjes hapur tė nepotizmit e klanizmit, tani i ka ardhur koha qė tė nxjerrė nė skenė tė vėrtetėn. Klani i sekserėve qė e kanė rrethuar Edi Ramėn nė bashkinė e Tiranės dhe mbijetuan disi edhe nė vitet e para tė “qeverimit” nė Partinė Socialiste, ka dalė edhe zyrtarisht nė plan tė dytė. Pėr ēėshtje tė rėndėsishme, ato qė kanė tė bėjnė me pėrqindje tė investimevetė mėdha, pėr negociata tė nivelit familjar e pėr numra milionėshe, kėtasekserės’dojenėmė tė dėshirueshėm. Nė ēarterin e punėve tė qeverisė tani ka hipur familjae Edi Ramės...do jenė pėrfaqėsuesit e saj qė do tė merren me punėt e me pėrqindjet. Kėtė gjėe di njėhiē-ministėrsi Niko Peleshi, por mirė do tė ishte qė ta kuptonin edhe segmentet qė janė nė mazhorancė se kujtojnė se pėrfaqėsojnė diēka nė politikė. Ata mund tė pėrfaqėsojnė ēfarė tė duan, por nė ēarterin e punėve tė qeverisė do tė hipin veē hiē-ministrat dhe pjesėtarėt e familjes (si nė Izrael qe rasti i Olsi Ramės)...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
https://newballkan.albanianforum.net
 
Olsi Rama Sekseri i qeverise Rilindja
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
NEWBALLKAN :: RUBRIKA POLITIKE :: Rilindja e Turpit-
Kėrce tek: