NEWBALLKAN
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
NEWBALLKAN


 
ForumPortalli*Regjistrohuidentifikimi

 

 Farse Qesharake: Gruja, Djali,Mami qe dalin ne Fushate familjare.

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Aresi
Newballkan
Newballkan
Aresi

Numri i postimeve : 651
Join date : 28/02/2008

Farse Qesharake: Gruja, Djali,Mami qe dalin ne Fushate familjare. Empty
MesazhTitulli: Farse Qesharake: Gruja, Djali,Mami qe dalin ne Fushate familjare.   Farse Qesharake: Gruja, Djali,Mami qe dalin ne Fushate familjare. EmptySun May 19, 2013 12:34 am

ju jane shplare trute me kohe! Sa me shume lexoj nga "patosi" juaj per kryetarin aq me shume me kujtoni koperativistet dhe komunistet, shamine e Enverit etj. PO cfare rilindje do sillni ju? Nuk ka farse me qesharake se sa mamaja dhe gruaja qe dalin ne fushate, gjasme po e mbeshtesin! Si mamaja qe con djalin ne kopesht, po e con ne fushate!! Gruaja qe 330 dite te vitit nuk e dime ku eshte, na zgjohet per fushate se do na "rilindi".Po gjej shesh e bej pershesh!.po mendoni cdo thoshte Rama po ti nxirrte ne fushate femijet dhe gruan e vet,keta 23 vjete Berisha nuk ka bere fushate familjare sic po ben Rama. Nė njė

retrospektivė tė pacipė, Edi Rama u tregoi mbrėmė vlonjatėve si i kalonte pushimet familja “Koleka”, si llastoheshin djemtė e Bllokut dhe si pėrgatitej brezi tjetėr i nomenklaturės komuniste. Fushata e djeshme e nxori Edi Ramėn lakuriq para vlonjateve, si pinjollin e metastazave qė duan tė restaurojnė njė sistem ku njė kastė e pėrzgjedhur e enveristėve dhe ramizistėve sundojnė me djersėn dhe mundin e tė gjithė shqiptarėve

Kreu i PS-sė, Edi Rama, u prezantua pėr herė tė dytė si kandidat pėr deputet, i pari nė listėn e Qarkut Vlorės. Disa ditė mė parė nė ēeljen e sezonit turistik tė Vlorės, kryebashkiaku Shpėtim Gjika e prezantoi kryetarin e Partisė Socialiste si kryesuesi i listės sė deputetėve socialistė nė kėtė qark, duke theksuar nė veēanti pėrkatėsin familjare tė Edi Ramės mė qytetin bregdetar. Nė fakt, Edi Rama dje rrėfeu nė njė mėnyrė tė pazakontė pushimet verore qė kalonte nė Vlorė. Padyshim, Edi Rama bėnte kujdes tė pohonte lidhjen e nėnkuptueshme me dajėn, vėllain e Anetės, Spiro Koleka, anėtar i byrosė politike tė Enver Hoxhės. Nė njė retrospektivė tė pacipė, Edi Rama u tregoi vlonjatėve si i kalonte pushimet familja “Koleka”, si llastoheshin djemtė e Bllokut dhe si pėrgatitej brezi tjetėr i nomenklaturės komuniste. “Para sesa tė filloj dua tė ndaj me ju diēka familjare. Dua t’ju tregoj disa fotografi lakuriq qė nuk i ka parė njeri deri mė sot. Nė fakt ngaqė nuk kam pasur kohė tė merrem dhe me prezantimin, ato lakuriq i paskan hequr, janė fotografi nė plazhin e Skelės nė vitet 60’, tė njė kohe kur unė e kisha Vlorėn ėndrrėn e gjithė vitit dhe kur gjithė viti me kalonte duke shkuar nė shkollė pėr tė marrė 10, pasi Aneta mė thoshte vetėm po dole me tė gjitha 10 mund tė bėsh pushime nė Vlorė”, rrėfente mė buzėqeshje Edi Rama. Megjithatė fushata e djeshme e nxori Edi Ramėn lakuriq para vlonjateve, si pinjollin byroist tė familjes “Koleka” qė duan tė restaurojnė njė sistem ku njė kastė e pėrzgjedhur e enveristėve dhe ramizistėve sundojnė me djersėn dhe mundin e shqiptarėve. Nuk bėnte fare pėrshtypje socialistėve tė Vlorės fakti qė nė krah tė Edi Ramės qėndronte krenar Koēo Kokėdhima, njė ish-sekretar rinie qė iu ndėrpre karriera nė ngjitje vetėm pse erdhi demokracia. Dhe mė pas Koēua do tė ndėrmjetės i njerėzve tė Ramiz Alisė pėr tė hapur nė mes tė kryeqytetit qė njihej si gropa e Hajdin Sejdisė. “Me 23 qershor Himara dhe Saranda do votojnė pėr PS dhe opozitėn e bashkuar. Rroftė , fitorja e sigurt e Rilindjes, e sė majtės, e frontit tė opozitės sė udhėhequr nga kryeministri i ri Edi Rama”, u shpreh kandidati Koēo Kokėdhima. Ndėrkaq Edi Rama me rrėfimin e tij synonte tė prekte telat e nostalgjisė tė Zonės sė Parė operative, Vlorė-Mallakastėr, si njė ftesė militantėve pėr t’u bashkuar nė njė front jakobinėsh pėr tė sunduar edhe njė herė shqiptarėt. Tė njėjtėn gjė bėnte Enveri, i cili fliste “pėr ēorapet e arnuara”, ndėrsa jetonte nė njė parajsė tė ndėrtuar nė skllavėrimin e qindra mijė shqiptarėve...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
https://newballkan.albanianforum.net
 
Farse Qesharake: Gruja, Djali,Mami qe dalin ne Fushate familjare.
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
NEWBALLKAN :: RUBRIKA POLITIKE :: Rilindja e Turpit-
Kėrce tek: