NEWBALLKAN
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
NEWBALLKAN


 
ForumPortalli*Regjistrohuidentifikimi

 

 Edvin Rama ka shperblyer krimin e organizuar me leje ndertimi

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Aresi
Newballkan
Newballkan
Aresi

Numri i postimeve : 651
Join date : 28/02/2008

Edvin Rama ka shperblyer krimin e organizuar me leje ndertimi Empty
MesazhTitulli: Edvin Rama ka shperblyer krimin e organizuar me leje ndertimi   Edvin Rama ka shperblyer krimin e organizuar me leje ndertimi EmptySun Jan 27, 2013 5:32 am

Rama ka shpėrblyer krimin e organizuar me leje e pallate

I mbetur nė krizė tė thellė nė elektoritin e majtė, Edi Rama vijon tė shfrytėzojė veprat kriminale me shpresėn e shtimit tė disa votave. Partia Demokratike pėrmes zėdhėnėses sė saj, Laura Vorpsi e konsideroi kryetarin e PS-sė, Edi Rama si tė vetmin politikan qė beson se nėpėrmjet krimit dhe veprave tė tij tė zeza mund tė mbledhė vota. Zėdhėnėsja e PD-sė Vorpsi theksoi se, Edi Rama po derdh kėto ditė lotė krokodili pėr Policinė e Shtetit, tė cilėn e masakroi me banditėt e tij mė 21 janar. "Kryetari i Partisė Socialiste ėshtė i vetmi politikan qė beson se nėpėrmjet krimit dhe veprave tė tij tė zeza mund tė mbledhė vota. Kėshtu, nė rastin e rėnies nė krye tė detyrės sė Komisarit Musa Skura, pasi deklaroi me zėdhėnėsin e tij paturpėsisht se Komisar Skuraj nuk ra nė krye tė detyrės, mė pas nė dy deklarata politizoi rėnien e tij nė krye tė detyrės, duke besuar verbėrisht se kjo i sjell vota. Nė tė vėrtetė, Edi Rama po derdh kėto ditė lotė krokodili pėr Policinė e Shtetit, tė cilėn e masakroi me banditėt e tij mė 21 janar", tha zėdhėnėsja e PD-sė Vorpsi. Vorpsi theksoi se, Rama kėrkon me pahir tė bėhet avokat i Policisė sė Shtetit, kur nė panelin nga i cili loton ka nė krahė njerėz, tė cilėt kanė vrarė e masakruar tė pafajshėm deri nė vitet '90 e qė fėmijėt e tyre kanė ekzekutuar me plumb nė kokė dhe kanė plagosur tė rinj tė pafajshėm nė Tiranė, zėdhėnėsja e PD-sė tha se Rama nuk mund tė bėhet avokat i Policisė sė Shtetit kur tė gjithė e dinė qė ai ėshtė miku mė i madh i krimit tė organizuar. Zėdhėnėsja e PD-sė u shpreh se Rama nuk mundet tė bėhet avokat i Policisė sė Shtetit dhe shtetit ligjor, sepse kur ishte kryebashkiak, kriminelėt e dėrgonin pėr t'u blerė cigare. "Rama kėrkon me pahir tė bėhet avokat i Policisė sė Shtetit, kur nė panelin nga i cili loton ka nė krahė njerėz, tė cilėt kanė vrarė e masakruar tė pafajshėm deri nė vitet '90 e qė fėmijėt e tyre kanė ekzekutuar me plumb nė kokė dhe kanė plagosur tė rinj tė pafajshėm nė Tiranė. Zoti Edi Rama, ju nuk mund tė bėheni avokat i Policisė sė Shtetit dhe shtetit ligjor, kur tė gjithė e dinė se ju jeni miku mė i madh i krimit tė organizuar, i vetmi politikan shqiptar qė ulet nė tavolinė me kriminelė e njerėz tė kėrkuar nga drejtėsia. Zoti Rama nuk mundet tė bėhet avokat i Policisė sė Shtetit dhe shtetit ligjor, njė njeri qė mė shumė se kushdo tjetėr e ka shpėrblyer krimin e organizuar me leje ndėrtimi e pallate, kryebashkiaku tė cilin kriminelėt e dėrgonin pėr t'u blerė cigare", tha zėdhėnėsja e PD-sė Vorpsi. Partia Demokratike shtron pyetjen e thjeshtė, a mundet tė jetė avokat i policisė, njeriu qė edhe pėr sekretar tė Partisė Socialiste pėr Rendin ka zgjedhur individė qė me drejtėsinė i kanė dosjet e hapura? Zėdhėnėsja e PD-sė u shpreh se kur Edi Rama flet pėr policinė e drejtėsinė nuk qeshin vetėm kriminelėt, por qeshin tė gjithė shqiptarėt....
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
https://newballkan.albanianforum.net
 
Edvin Rama ka shperblyer krimin e organizuar me leje ndertimi
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
NEWBALLKAN :: RUBRIKA POLITIKE :: Rilindja e Turpit-
Kėrce tek: