NEWBALLKAN
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
NEWBALLKAN


 
ForumPortalli*Regjistrohuidentifikimi

 

 Pėrēahet koalicioni qeverisės sapo mbushi 100 dite.

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Aresi
Newballkan
Newballkan
Aresi

Numri i postimeve : 651
Join date : 28/02/2008

Pėrēahet koalicioni qeverisės sapo mbushi 100 dite. Empty
MesazhTitulli: Pėrēahet koalicioni qeverisės sapo mbushi 100 dite.   Pėrēahet koalicioni qeverisės sapo mbushi 100 dite. EmptyFri Dec 27, 2013 11:11 am

Pėrēahet koalicioni qeverisės, Ministria e Financave kundėrshton propozimin e LSI pėr biznesin fason

Taksa pėr biznesin fason pėrēajnė koalicionin qeverisės. Ministria e Financave eshte shprehur kunder ketij propozimi ne Komisionin e Ekonomisė per amendamentin e propozuar nje dite me pare nga Lėvizja Socialiste pėr Integrim per biznesin fason. Amendimi ne paketen fiskale parashikonte qe taksa per tatim-fitimin per biznesin fason te mbetej ne nivelin aktual, pra 10% dhe te mos rritej. Propozimi u be publik dje nga kryetari i grupit parlamentar te LSI-se, Petrit Vasili gjate nje konference per shtyp ku u theksua nevoja e mos ndryshimit te kesaj takse, per t’i dhene me shume frymemarrje biznesit fason. Shoqatat e biznesit fason e priten me nota pozitive propozimin e LSI, por duket se ministri i Financave, Shkelqim Cani i ka thene Jo, me pretendimin se te ardhurat nga rritja e kesaj takse do te ndikojne pozitivisht ne te ardhurat e buxhetit. lol! 
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
https://newballkan.albanianforum.net
 
Pėrēahet koalicioni qeverisės sapo mbushi 100 dite.
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
NEWBALLKAN :: RUBRIKA POLITIKE :: POLITIKA-
Kėrce tek: