NEWBALLKAN
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
NEWBALLKAN


 
ForumPortalli*Regjistrohuidentifikimi

 

 Pija qe largon Kancerin nga trupi.

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Aresi
Newballkan
Newballkan
Aresi

Numri i postimeve : 651
Join date : 28/02/2008

Pija qe largon Kancerin nga trupi. Empty
MesazhTitulli: Pija qe largon Kancerin nga trupi.   Pija qe largon Kancerin nga trupi. EmptyThu May 09, 2013 1:57 am

Qarkullon prej shumė kohėsh, por ėshtė bėrė publike dhe ka marrė pėrmasa tė mėdha vetėm kohėt e fundit!

Pija e “mrekullisė” siē e kanė pagėzuar ėshtė shpikje e z. Steo i cili pretendon se ajo ju ruan nga qelizat e infektuara qė formohen nė trupin tuaj apo tė bllokoj zhvillimin e tyre. Por, si e zbuloi z. Seto kėtė pije? Seto vuante nga kanceri nė mushkri.Ia kėshilloj kėtė pije njė botanistė shumė i njohurngaKina. Kėshtu pėr tre muaj rresht e merrte rregullisht kėtė pije, tashmė shėndeti i tij ėshtė normalizuar dhe pastruar nga ēdo e keqe, padyshim qė kanceri nukekziston mė. Pija nuk dėmton asnjė organ tė trupit tė njeriut dhe nuk krijon komplikacione. Ėshtė si njė pije “mrekulli”! Ėshtė e thjeshtė. Ju duhet njė rrėnjė panxhari, njė karotė dhe njė mollė qė kombinohensė bashku pėrtė bėrė lėng! I lani mirė tė sipėrpėrmendurat,i prisnibashkė me lėkurėn nė copa – vendosininė shtrydhėse frutash dhe menjėherė jukeni njė lėngė tė pijshėm. Ju mund tė shtoni njė sasi tė vogėl limoni pėr shije shumė mė tė freskėt.

Kjo pije ėshtė rezultateve pėrkėto sėmundje: 1. Shkatėrron qelizat kanceroze, tė cilat do tė zhvillohen dhe izolon qelizat e kancerit qė tė mos zhvillohen. 2. Parandalon sėmundjet e mėlēisė, veshkave pankreasit,dheshėron ulēerė. 3. Fuqizon mushkrit,parandaluarsulminnė zemėr dhe presionin e lartė tė gjakut. 4. Forcon sistemin imunitar 5. Bėnė mirė pėr shikimin, sytė, lehtėson sytė e skuqur dhe tė lodhursi dhe pastron perden. 6. Ndihmon nė eliminimin e dhimbjeve tė muskujve. 7. Desifiktonduke ndihmuarfunksionin e zorrės dhe eliminon kapsllėkun. Pra, bėnė lėkurėn tuaj mė tė shėndetshme dhe mė tė shndritshme. 8. Pėrmirėson erėn e keqe tė gojės, qė krijohet pėr shkak tė mostretjes dhe infeksioninė fyt. 9. Tė qetėson nga dhimbjet 10. Ndihmomė tė sėmurinngarinitialergjik.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
https://newballkan.albanianforum.net
 
Pija qe largon Kancerin nga trupi.
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
NEWBALLKAN :: Shkencat Natyrore, Shoqerore dhe Ekonomike :: Trupi dhe Shendeti-
Kėrce tek: