NEWBALLKAN
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
NEWBALLKAN


 
ForumPortalli*Regjistrohuidentifikimi

 

 SAT- FARM

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Aresi
Newballkan
Newballkan
Aresi

Numri i postimeve : 651
Join date : 28/02/2008

SAT- FARM      Empty
MesazhTitulli: SAT- FARM    SAT- FARM      EmptyTue Mar 26, 2013 1:06 am

SAT- FARM, kompania e akuzuar ėshtė ngritur nė vitin 2004

Bashkim Tahiri ėshtė arrestuar nė farmacinė e tij. Madje, fillimisht drejtues tė lartė tė policisė sė Tiranės thanė se babai i deputetit socialist ėshtė arrestuar me dy ēanta medikamentesh. Vendi ku ėshtė arrestuar 62- vjeēari ėshtė nė afėrsi tė Qendrės Spitalore Universitare “Nėnė Tereza”. Pikėrisht kėtu duket se familja Tahiri ka njė farmaci, aktivitet tė cilin e ushtron qė nė vitin 2004. Aktiviteti i farmacisė ėshtė krejtėsisht legal dhe ėshtė i regjistruar si Shoqėri me Pėrgjegjėsi tė Kufizuar nė emrin SAT-Farm. Objekti i kėsaj kompanie ėshtė “Import-eksport, tregti me shumicė e pakicė tė artikujve tė ndryshėm farmaceutikė, kozmetikė, materiale mjekimi, aksesore, artikuj industrial e ushqimore”.

Kompania ka ortak tė vetėm Luiza Tahiri. Nga tė dhėnat e regjistrit zyrtarė tė qendrės sė regjistrimit, kompania bėn me dije se ka bėrė publike dhe bilancet financiare. Sipas ekstraktit zyrtar nė kėtė kompani nuk rezulton asgjėkund emri i Bashkim Tahirit, pėr tė cilin Policia e Shtetit ka ngritur akuzėn pėr pėrfshirje nė kontrabandėn e ilaēeve.Hajdutet socialiste vjedhin shtetin me kundrabande ilacesh etj...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
https://newballkan.albanianforum.net
 
SAT- FARM
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
NEWBALLKAN :: RUBRIKA POLITIKE :: Rilindja e Turpit-
Kėrce tek: