NEWBALLKAN
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
NEWBALLKAN


 
ForumPortalli*Regjistrohuidentifikimi

 

 Edi Rama urdhėron militantėt tė shkojnė me tasa rozė te prishin torten e pavaresise

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Aresi
Newballkan
Newballkan
Aresi

Numri i postimeve : 651
Join date : 28/02/2008

Edi Rama urdhėron militantėt tė shkojnė me tasa rozė  te prishin torten e pavaresise Empty
MesazhTitulli: Edi Rama urdhėron militantėt tė shkojnė me tasa rozė te prishin torten e pavaresise   Edi Rama urdhėron militantėt tė shkojnė me tasa rozė  te prishin torten e pavaresise EmptyThu Nov 29, 2012 11:29 pm

Fokus/ Ramėn e “zė” pehashi i Tortės, urdhėron militantėt tė shkojnė me tasa rozė Teknologjia e shpifjeve si ajo e vjedhjes sė orės sė Bushit, dje mori pamjen e njė jehone pėr njė sakrilegj qė i paska ndodhur festimit, por tellallėt e Edvinit s’u dėgjuan as nga familjarėt e tyre

Nė detaje fshihet djalli. Edhe ceremonisė madhėshtore Tiranė me rastin e 100-vjetorit tė Pavarėsisė sė Shqipėrisė ėshtė pėrdorur manipulim i detajit pėr tė stigmatizuar shqiptarėt festues. Prerja dhe shpėrndarja e tortės gjigante prej 14 tonesh, tė vendosur nė sheshin “Skėnderbej” ėshtė bėrė sebep nga disa mediat tė kontrolluara nga PS-ja pėr tė nxjerr tė shtrembėruar simbolikėn e festės. Me njė regji tė sofistikuar statike janė kapur ca pamje ku shihet ca njerėz qė fusin duart nė tortė dhe janė transmetuar nė mediat afėr Ramės pėr tė vėnė nė dukje kaosin e organizmit tė prerjes dhe shpėrndarjes sė tortės. Sigurisht ky grup izoluar njerėz ishte pajisur nė mėnyrė tė pazakontė me tasa tė mėdhenj rozė ēka dėften pėr paramendimin e skenarit kaotik tė sėrvirur nė mediat e Ramės si “barbarėt” qė do tė vinin sipas trumbetimeve tė ditėve tė mėparshme nė mediat e Ramės. Padyshim edhe nė ditė e mėparshme Edi Rama ėshtė bėrė protagonist i gjetjes sė detajeve pėr tė stigmatizuar punėn e qeverisė nė festimeve. Nė fillim shau me libėr shtėpie programin zyrtar tė Komitetit Qeveritar tė Festės si “mediokre” me shije “vulgare dhe komuniste”. Ndėrsa sejmenėt e tij nė kėshillin Bashkiak iu kundėrvunė vendimeve pėr tė organizuar dekorin me simbole kombėtare tė Tiranė ku dhe simbolin e derdhur nė ēelik tė “Shqiponjės” nė hyrje tė kryeqytetit e quajti “Breshkė. Sikurse stigmatizoi edhe rėnien e shkronjės “L” nė fund tė emrit tė shtatores sė pėruruar tė Ismail Qemal Vlorės nė bulevard si “vulgare” po me tė njėjtėn logjikė tė “vjedhjes” sė orės sė presidentit Xhorxh Bush. Prej ditėsh Artan Lame e Erjon Veliaj dėrgojnė e-mail nė redaksitė e gazetave tė mėdha europiane pėr tė denoncuar kinse therjen e 2 mijė deleve nė mes tė Tiranės. Por ashtu si nė rastin e ēėshtjes sė “barrės” sė Griseldės sejmenėt e Ramės dėftejnė pėr pamaturinė pėr tė bėrė keq.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
https://newballkan.albanianforum.net
 
Edi Rama urdhėron militantėt tė shkojnė me tasa rozė te prishin torten e pavaresise
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
NEWBALLKAN :: RUBRIKA POLITIKE :: Rilindja e Turpit-
Kėrce tek: