NEWBALLKAN
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
NEWBALLKAN


 
ForumPortalli*Regjistrohuidentifikimi

 

 Saje Qorri i lidhur me Bandat e Krimit.

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Aresi
Newballkan
Newballkan
Aresi

Numri i postimeve : 651
Join date : 28/02/2008

Saje Qorri i lidhur me Bandat e Krimit. Empty
MesazhTitulli: Saje Qorri i lidhur me Bandat e Krimit.   Saje Qorri i lidhur me Bandat e Krimit. EmptyThu Mar 23, 2017 11:01 am

Ish-ministri i Brendshėm Saimir Tahiri do tė paraqitet nesėr nė ora 10:00 pranė prokurorisė pėr krime tė rėnda, ku do tė merret nė pyetje pėr Emiljano Shullazin.

Tahiri ka konfirmuar marrjen e flet-thirrjes dhe ka pranuar tė paraqitet nė prokurori, pėr tė dhėnė shpjegime pėr takimin me profesorin Mynyr Koni, I cili mendohet se ėshtė kėrcėnuar nga Emiljano Shullazi. Sipas akuzės, profesor Koni pas kėrcėnimit ėshtė pritur nė njė takim nga Ministri i Brendshėm i asaj kohe i cili ka premtuar zgjidhjen e ēėshtjes.

Burimet thonė se bashkė me Tahirin nė takim ka qenė edhe ministria e arsimit Lindita Nikolla tė cilėt i kanė ofruar siguri profesor Konit pėr tė vazhduar garėn pėr rektor.

Nė prokurori, burimet thonė se ėshtė thirrur pėr tė dhėnė shpjegime pėr kėtė fakt edhe ministria e arsimit Lindita Nikolla. Kjo e fundit, thonė burimet e prokurorisė do tė paraqitet nė 10:30 minuta nė prokurori me cilėsinė e dėshmitares.

Si ministren e Arsimit Lindita Nikolla ashtu edhe ish-ministri Saimir Tahiri do tė pyetėn nga prokurorja e ēėshtjes Elisabeta Imeraj, e cila ka firmosur edhe shkresat pėr thirrjen e tyre nė prokurori.

Sipas akuzės, nuk pėrjashtohet mundėsia qė veē Nikollės dhe Tahirit tė merren nė pyetje edhe zyrtar tė lartė e deputet tė parlamentit, qė kanė pas dijeni pėr kėrcėnimet e Emiljano Shullazit.

Ky i fundit sė bashku me tė dyshuarit si pjesėtar tė ‘bandės’ sė tij po hetohen prej muajsh nga prokuroria pėr krime tė rėnda pėr disa akuza, si gjobėvėnie e kėrcėnime ndaj dy profesorėve Dhori Kule e Mynir Koni. /ABCNews
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
https://newballkan.albanianforum.net
 
Saje Qorri i lidhur me Bandat e Krimit.
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
NEWBALLKAN :: RUBRIKA POLITIKE :: POLITIKA-
Kėrce tek: