NEWBALLKAN
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
NEWBALLKAN


 
ForumPortalli*Regjistrohuidentifikimi

 

 Rriten Cmimet ,Populli Hesht sepse nuk e Beson.

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Aresi
Newballkan
Newballkan
Aresi

Numri i postimeve : 651
Join date : 28/02/2008

Rriten Cmimet ,Populli Hesht sepse nuk e Beson. Empty
MesazhTitulli: Rriten Cmimet ,Populli Hesht sepse nuk e Beson.   Rriten Cmimet ,Populli Hesht sepse nuk e Beson. EmptyMon Jan 06, 2014 12:46 am

Katėrditė pas hyrjes nė fuqi tė paketės fiskale,nė treg ka nisur rritja e ēmimeve tė mallrave me akcizė si karburante dhe cigare. Konstatohet njė rritje e ēmimit tė karburanteve deri nė 6 lekė pėr litėr nė disa prej pikave tė shitjesme pakicė. Kėshtu, nėse javėn e kaluar, nė mbylljetė muajit dhjetor, njė litėr naftė ėshtė tregtuar nga 183 deri nė 188 lekė pėr litėr, aktualisht ēmimi luhatet nga 183 deri nė 193 lekė pėr litėr. Rritje tė beftė ka pėsuar edhe ēmimi i benzinės. Kėshtu nga 187-188 lekė pėr litėr qė ėshtė tregtuar njė javė mė parė, kėtė fillim Janari benzina ėshtė shitur me 187- 199 lekė pėr litėr. Rritja e ēmimit te karburanteve nuk mund t’i faturohet paketės fiskale,pasi nebazeteligjit, kompanitė e karburanteve duhet te kenė krijuar rezerva dhe rritja nuk mund te reflektohet menjėherė. E njėjta situatė paraqitet edhe nė tregun e shitjesme pakicėtėcigareve. Nė disa pika tė shitjesme pakicėnėkreyqtet, paketat e cigarevejanėshtrenjtuar me 30 lekė...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
https://newballkan.albanianforum.net
 
Rriten Cmimet ,Populli Hesht sepse nuk e Beson.
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
NEWBALLKAN :: RUBRIKA POLITIKE :: Rilindja e Turpit-
Kėrce tek: