NEWBALLKAN
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
NEWBALLKAN


 
ForumPortalli*Regjistrohuidentifikimi

 

 Rama Perqafon te Akuzuarin per Korrupsion.

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Aresi
Newballkan
Newballkan
Aresi

Numri i postimeve : 651
Join date : 28/02/2008

Rama Perqafon te Akuzuarin per Korrupsion. Empty
MesazhTitulli: Rama Perqafon te Akuzuarin per Korrupsion.   Rama Perqafon te Akuzuarin per Korrupsion. EmptyMon Jan 06, 2014 12:28 am

Mazhoranca po pėrdor mekanizmat antiligjorė dhe

antikushtetues, pėr t’ju kundėrvėnė sistemit tė drejtėsisė. Fakti mė konkret ėshtė ai i ‘paqtimit’ tė Edi Ramės me Shpėtim Gjikėn, nėnjėkohė kur ky i fundit po hetohet nga drejtėsia pėr korrupsion. Nė njė foto tė publikuar nė rrjetin social Facebook, duken Rama dhe Gjikakrah njėri tjetrit, pavarėsisht se mbi kryebashkikun e Vlorės ka njė ēėshtje tė hapur nga drejtėsia pėr disa shkelje nė dhėnien e lejevetėndėrtimit. Por nė kėtė fillim viti, kryesocialistiEdi Rama ėshtė gjendur nė qytetin bregdetar, dhe pas takimit me Gjikėn nuk kanė munguar as fotografitė. Fotoja ėshtė bėrė buzė detit, dhe Rama e Gjika shfaqen tėqeshur. Nėdizhiturėn e shkurtėr Gjika shkruan: “04 Janar 2014. Me Kryeministrin dhe deputetin e Vlorės Edi Rama! Pėr mua jo vetėm mbarėsi, por pėrgjegjėsidhe angazhim!”. Nė faljen e tij tė parė pasi u bėnė publike akuzat qė rėndojnė ndaj Gjikės vetė kryeministri kishte premtuar se do ti qėndronte pranė si miku i tij kryebashkiakut tė Vlorės. Por Rama tha gjithashtu se inkurajonte drejtėsinė qė ti shkonte deri nė fund punės sė saj, dhe aktualisht gjyqi ndaj Shpėtim Gjikėssapo ka nisur. Ndėrsa siē duket Rama ėshtė pozicionuar fort nė mbrojtje tė shkeljevetėGjikės, dukei bėrė presion drejtėsisė pėr ta shpėtuar atė nga burgu....
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
https://newballkan.albanianforum.net
 
Rama Perqafon te Akuzuarin per Korrupsion.
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
NEWBALLKAN :: RUBRIKA POLITIKE :: Rilindja e Turpit-
Kėrce tek: