NEWBALLKAN
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
NEWBALLKAN


 
ForumPortalli*Regjistrohuidentifikimi

 

 Te formohet qeveria e re sa me shpejt.

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Aresi
Newballkan
Newballkan
Aresi

Numri i postimeve : 651
Join date : 28/02/2008

Te formohet qeveria e re sa me shpejt. Empty
MesazhTitulli: Te formohet qeveria e re sa me shpejt.   Te formohet qeveria e re sa me shpejt. EmptyTue Jun 25, 2013 9:18 am

Kryediplomatja e Bashkimit Europian, Katerin Eshton, sė bashku me Komisionerin pėr Zgjerimin, Stefan Fyle kanė pėrgatitur njė deklaratė tė pėrbashkėt pėr shtyp nė lidhje me zgjedhjet nė Shqipėri.

Nė deklaratė kėto zgjedhje vlerėsohen si pėrgjithėsisht tė rregullta, ndėrsa bėhet thirrje pėr kompletimin e procesit nė mėnyrė tė rregullt dhe formimin e qeverisė sė re nė kohė./ep

“Do tė donim tė pėrgėzonim qytetarėt shqiptarė pėr zgjedhjet parlamentare tė 23 qershorit, qė u zhvilluan nė mėnyrė pėrgjithėsisht tė rregullt. Tani duhet tė sigurohet njė ndjekje e shpejtė e konstatimeve dhe konkluzioneve paraprake tė Misionit Ndėrkombėtar tė Vėzhgimit tė Zgjedhjeve. Ne dėnojmė rastet e raportuara tė dhunės dhe presim qė kėto incidente tė hetohen plotėsisht dhe autorėt tė dalin pėrpara drejtėsisė.

Tani ėshtė e rėndėsishme qė fazat e mbetura tė procesit zgjedhor tė mbyllen nė pėrputhje me standardet ndėrkombėtare dhe tė BE. Ne i bėjmė thirrje tė gjitha partive politike qė tė veprojnė me njė frymė konstruktive pėr tė mirėn e popullit shqiptar.

Pasi tė certifikohen rezultatet, ne inkurajojmė formimin nė kohė tė qeverisė pėr tė adresuar sfidat e menjėhershme pėr tė siguruar qė axhenda e reformave nė vend po ndiqet energjikisht dhe se procesi i integrimit evropian tė fitojė vrull tė ri,” thuhet nė deklaratė...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
https://newballkan.albanianforum.net
 
Te formohet qeveria e re sa me shpejt.
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
NEWBALLKAN :: RUBRIKA POLITIKE :: Rilindja e Turpit-
Kėrce tek: