NEWBALLKAN
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
NEWBALLKAN


 
ForumPortalli*Regjistrohuidentifikimi

 

 Edi Rama ne Autobuz do ngelin pas 23 qeshorit.

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Aresi
Newballkan
Newballkan
Aresi

Numri i postimeve : 651
Join date : 28/02/2008

Edi Rama ne Autobuz do ngelin pas 23 qeshorit. Empty
MesazhTitulli: Edi Rama ne Autobuz do ngelin pas 23 qeshorit.   Edi Rama ne Autobuz do ngelin pas 23 qeshorit. EmptyFri May 24, 2013 9:49 am

Kryeministri Sali Berisha ka prezantuar sot nė Peshkopi kandidatėt pėr deputetė tė qarkut tė Dibrės. Nė fjalėn e tij, kryeministri Berisha premtoi se gjatė 4 viteve tė ardhshme do tė bėhet gjithēka pėr tė zhvilluar Dibrėn por edhe tė gjithė Shqipėrinė. “Do tė bėjmė gjithcka pėr Dibrėn e zhvilluar, pėr Dibrėn europiane, pėr Shqipėrinė e zhvilluar, pėr Shqipėrinė europiane. Dibra dhe shqiptarėt bėn vendin e tyre vend anėtar tė NATO-s, sė bashku ne ia dolėm qė tė firmosim marrėveshjen e MSA-sė, sė bashku ne ia dolėm tė ecim vizat dhe tė lėvizim tėlirėnėmbarė Europėn, sėbashku ne merituam statusin e vendit kandidat. Mundi dhe djersa juaja ka bėrė qė nė qarkun e Dibrės tė ndėrtohen dhe rindėrtohen 500 km rrugė, 80 sisteme ujėsjellėsa dhe kanalizime, 92 shkolladhe kopshte, qindra km kanale vaditėse. Janė subvensionuar mbi 2600 fermerė me tė cilat janė mblellė 2400 ha drurė frutorė. Pra mundi dhe djersa juaj e shndėrruan kėtė vite nė integrim tė Shqipėrisė”- thaBerisha. Kreu i qeverisė premtoi edhe ndėrtimin e rrugės sė Arbrit dhe krijimin e njėuniversiteti gjatė mandatit tė ardhshėm. “Do tė bėjmė tė mundur ndėrtimin e rrugėssėArbėrit. Rruga do tė kishte pėrfunduar nėse nuk do tė dilte njė problem gjeologjikme tunelin e Murrizit. Ky problem e bėnte tė pamundur ndėrtimin e tunelit, u detyruam qė ta projektojmė nga e para. Dhe fjala ime para jush ėshtė se vepra mė e parė e dy vitevetėparado tėjetėtuneli i Murrizit, rruga e Arbėrit, boshti i jugut. Jam kėtu pėr t`ju dhėnė fjalėn se shumė shpejtdo tė ngrejmė edhe universitetin e Dibrės. Njė nga miqtė e mi mė tė shkėlqyer, mė tė mėdhenj qė kam pasur nė jetėn time mė thotė njė ditė. Sali universitetin mė tė madh dhe mė tė shkėlqyer e kam bėrė me dibranėt. Ndaj dhe universitetin do ta ngrejmė me standartetmė tėmira”- ka theksuar kryeministri. Kreu i qeverisė nuk la pa sulmuar sėrish edhe kreun e opozitės pėr tė cilin thekson se erdhi nė Peshkopi pėr tė pėrēarė. “Mė lejoni t’i ēoj njė mesazh shokut Rama, qė erdhi nė Peshkopi si pėrcarės sepse platforma e tij ėshtė vetėm pėrēarja. Ju tha se Berisha ju ka injoruar, shkon nė Berat ju thotė qė uėn investoj vetėm nė veri. Pėr kėto do ia jepni pėrgjigjen ju vetė.Erdhi kėtu dhe ju thotė socialistėvetėDibrės, ju demokratėt ju japin raki me sheqer dhe ju votoni tė dehur. Zoti Rama dije se dibranėt demokratė dhe socialistė kanė dy tipare tė spikatura, tė mencur dhe punėtarė. Ti qė mendon se i mashtron, gabon, nuk mund tė pajtohen me ty, sepse t’i shkelmon me papėrgjeshmėrinė mė tė madhe mbi aspirtat e tyre europiane. Nuk mund tė pranojmė aktet e tua dibranėt dhe dibranėt nuk mund tė pranojnė asnjė mashtrim tuajin, janė tė vendosur qė mė 23 qershor t’i japin Shqipėrisė mandatin e pestė. Do tė japin ty leksionin, do tė lėnė pėrjetėsisht nė autobus”, shtoi ai...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
https://newballkan.albanianforum.net
 
Edi Rama ne Autobuz do ngelin pas 23 qeshorit.
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
NEWBALLKAN :: RUBRIKA POLITIKE :: Rilindja e Turpit-
Kėrce tek: