NEWBALLKAN
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
NEWBALLKAN


 
ForumPortalli*Regjistrohuidentifikimi

 

 Arvizu i thote Stop Rames:Bojkoti i KQZ alibi per humbjen e zgjedhjeve.

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Aresi
Newballkan
Newballkan
Aresi

Numri i postimeve : 651
Join date : 28/02/2008

Arvizu i thote Stop Rames:Bojkoti i KQZ alibi per humbjen e zgjedhjeve. Empty
MesazhTitulli: Arvizu i thote Stop Rames:Bojkoti i KQZ alibi per humbjen e zgjedhjeve.   Arvizu i thote Stop Rames:Bojkoti i KQZ alibi per humbjen e zgjedhjeve. EmptyTue May 21, 2013 9:18 am

Ambasadori i SHBA-sė, Aleksandėr Arvizu zhvilloisot njė takim informal nė selinė e Partisė Socialiste me kreun Rama. Nė pėrfundim tė kėtij takimi, ambasadori amerikan zgjodhi qė tė shprehė para mediave shqetėsimin e kėsaj ambasade pėr mėnyrėn sesi po funksionon Komisioni Qendror Zgjedhor. “SHBA po ndjek me shumė vėmendje ēdo deklaratė qėvjen nga liderėt e partivepėr kėtėēėshtje,por pavarėsisht deklaratave,palėtjanėendelarg njė marrėveshjeje. Unė mendoj se rregullat e lojės e pėrcaktojnė se tė dyja palėt duhet tė bashkėpunojnė. Ne kemi pasur kontakte tė ngushta me tė por nuk mund tė japė njė informacion specifik.Jemi tėinteresuarpėr funksionimin e plotė tė KQZ-sė dhe kushtetutshėmrinė e saj”, vlerėsoiArvizu. Nga ana e tij, deputeti i PS-sė, Damian Gjiknuri bėri me dije se kjo parti ėshtė e hapur pėr ēdo zgjidhje tė ligjshme pėr Komisionin Qendror tė Zgjedhjeve Sipas tij, KQZ duhet tė kthehet nė Kuvend sepse aty u shkel ligjshmėria e kėtij institucioni.Ps perdore bojkotin per te justifikuar humbjen e 23 qeshorit.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
https://newballkan.albanianforum.net
 
Arvizu i thote Stop Rames:Bojkoti i KQZ alibi per humbjen e zgjedhjeve.
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
NEWBALLKAN :: RUBRIKA POLITIKE :: Rilindja e Turpit-
Kėrce tek: