NEWBALLKAN
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
NEWBALLKAN


 
ForumPortalli*Regjistrohuidentifikimi

 

 Skandal Edvin Rilindja rrihet me grushta me diplomatet ne Vjene.

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Aresi
Newballkan
Newballkan
Aresi

Numri i postimeve : 651
Join date : 28/02/2008

Skandal Edvin Rilindja rrihet me grushta me diplomatet ne Vjene. Empty
MesazhTitulli: Skandal Edvin Rilindja rrihet me grushta me diplomatet ne Vjene.   Skandal Edvin Rilindja rrihet me grushta me diplomatet ne Vjene. EmptyThu Apr 25, 2013 2:20 am

Rama rrihet me diplomatin nė Vjenė

Kryetari i PS, Rama ėshtė pėrfshirė dje nė njė pėrleshje publike me njė nga diplomatėt, pjesė e Akademisė Diplomatike tė Vjenės, ndėrsa tė pranishėm kanė qenė mbi 100 diplomatė. Rama ka qenė i ftuar nė kėtė takim pėr tė mbajtur njė fjalim nga Fatmir Velaj. Fjala e tij ka qenė e zymtė pėr zhvillimet dhe realitetin nė Shqipėri. Pasi ka ofenduar rivalėt e tij politikė, ai ėshtė kthyer tė ofendojė edhe diplomatėt shqiptarė. Sipas tij shqiptarėt jashtė vendit nuk mund tė votojnė nėpėr ambasada sepse ambasadat tona sipas tij vjedhin votat. Ky qėndrim i Ramės ka ardhur pas kėrkesave tė pėrsėritura tė Kryeministrit Berisha, i cili i ka kėrkuar PS qė tė votojė nė Kuvend nismėn pėr tė lejuar votėn e emigrantėve. Nė pėrfundim tė takimit, Egin Ceka, njė diplomat shqiptar nė misionin tonė nė OSBE i ka kėrkuar Ramės sqarime nė lidhje me kėto qėndrime fyese tė tij. Rama nuk ka preferuar qė tė japė pėrgjigje pėr kėrkesėn e bėrė nga diplomati Ceka, por e ka kapur prej veshi dhe si tė mos mjaftonte kjo, e ka goditur mė pas nė kokė. Kjo ka sjellė njė tensionim dhe sherr tė hapur mes Ramės dhe diplomatit Ceka, i cili ėshtė pasuar me sharje dhe fyerje mes tė dyve. Prezent nė kėtė sherr skandaloz tė kryetarit tė PS kanė qenė tė gjithė tė pranishimit e Akademisė Diplomatike tė Vjenės. Kjo ka bėrė qė shumė prej tyre tė ndėrhyjnė pėr tė ndarė kacafytjen e Kryetarit tė PS me diplomatin. Kjo ka shkaktuar mjaft tension, ndėrsa tė pranishėm kanė qenė edhe diplomatė tė huaj, tė cilėt janė skandalizuar nga sjellja e pretendentit pėr Kryeministėr tė vendit. Gjatė gjithė takimit me Akademinė Diplomatike tė Vjenės, Rama ka qenė mjaft i acaruar. Ai ka pasur njė debat edhe me njė student nga Vlora. Ai e ka pyetur Ramėn se: "pėr ēfarė arsye duhet tė tė zgjedhim ty nė 23 qershor dhe jo Berishėn". Pėrgjigja e Ramės ka qenė jashtė kontekstit tė pyetjes dhe kjo ka bėrė qė studenti tė pėrsėrisė pyetjen e bėrė nė drejtim tė Ramės duke i thėnė se: "nuk i'u pėrgjigje pyetjes, ēfarė ke ti mė shumė se Berisha". Nė kėtė moment Rama, i cili nė takime tė tilla nuk lejon tė pranishmit qė tė bėjnė pyetje, ėshtė revoltuar dhe i ka kėrkuar moderatorit tė takimit qė t'i marrė mikrofonin dhe tė mos e lejojė qė tė flasė mė. Situata e Ramės ėshtė tensionuar sė tepėrmi gjatė ditėve tė fundit, veēanėrisht pas daljes bllof tė lojės sė tij me Komisionin Qendror tė Zgjedhjeve. Ai ka humbur ekuilibrin dhe i ėshtė rikthyer konflikteve verbale dhe sherreve banale si ai i djeshmi nė Vjenė. Edhe nė takimin e zhvilluar dje, Sekretari i Pėrgjithshėm i OSBE, Zannieri i ka kėrkuar Ramės qė tė plotėsojė vendet nė KQZ, gjė tė cilėn Rama deri tani ka refuzuar qė ta bėjė.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
https://newballkan.albanianforum.net
 
Skandal Edvin Rilindja rrihet me grushta me diplomatet ne Vjene.
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
NEWBALLKAN :: RUBRIKA POLITIKE :: Rilindja e Turpit-
Kėrce tek: