NEWBALLKAN
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
NEWBALLKAN


 
ForumPortalli*Regjistrohuidentifikimi

 

 Partia vjollce e Rames e mbushur me huligane dhe hajtute.

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Aresi
Newballkan
Newballkan
Aresi

Numri i postimeve : 651
Join date : 28/02/2008

Partia vjollce e Rames e mbushur me huligane dhe hajtute. Empty
MesazhTitulli: Partia vjollce e Rames e mbushur me huligane dhe hajtute.   Partia vjollce e Rames e mbushur me huligane dhe hajtute. EmptyWed Mar 13, 2013 9:21 am

Nė partinė e Edi Ramės s’ka mė vend pėr platforma e ide politike. Vendin e

intelektualėve e kanė zėnė huliganėt dhe hajdutėt, tė cilėt paguajnė 20 pėrqindėshin tek kryetari dhe bėjnė ligjin mbi listat e deputetėve. Sipas shembullit tė Edvinit, kryekomunari socialist i Dajēit vodhi ditėn pėr diell 6 automjete, ndėrkohė qė Elvis Rroshi e Dritan Bici po ndiqen si shembuj nga shumė kryebashkiakė tė majtė, tė cilėt kanė vendosur terrorin mbi organizatat socialiste

Intelektualėt janė larguar nga Partia Socialiste. Vendin e tyre nė partinė e drejtuar prej Edi Ramės e kanė zėnė ca huliganė dhe hajdutė tė certifikuar nga organet kompetente. Pėrfaqėsuesit vendorė socialistė janė shėmbėlltyra tė vėrteta tė prurjeve tė reja Edi Ramės nė Partinė Socialiste. Nuk ėshtė vetėm Elvis Rroshi dhe Dritan Bici, dy kryetarė bashkie, por dhe ish-kryetari i komunės Dajē, Rrok Rroku qė po nxijnė imazhin e Partinė Socialiste me veprimet e tyre tė paligjshme nė sytė e opinionit publik. Kryebashkiaku i Gramshit, Dritan Bici hyri nė stadium me makinė duke ēarė rrjetėn dhe shkatėrruar portėn e futbollit. Kryebashkiaku i Kavajės Elvis Roshi zbriti nė fushat e zhveshjes sė bashku me ca huliganė pėr tė fyer dhe goditur trajnerin e Tiranės, Nevil Dede. Ish-kryetari i komunės Dajē nė Lezhė Rrok Rroku i pėrmendur nga Edi Rama si kampion i votės sė lirė dhe si njeriu qė nuk mbyllte sytė, nė fakt paska mbyllur sytė duke pėrvetėsuar tė paktėn 6 automjete, donacioneve tė shoqatave tė huaja, ēka e kanė ēuar nė prangat e policisė. Krimi ekonomik nė drejtorinė e policisė nė Lezhė ka provuar vjedhjen e kėtyre automjeteve nėpėrmjet shkresave qė janė sekuestruar nė kėtė njėsi vendore, ndėrsa ndaj Rrokut ėshtė dhėnė edhe masa e sigurimit personal “arrest me burg” pėr akuzėn e korrupsionit dhe vjedhjes tė kryer duke shpėrdoruar detyrėn. Burime nga policia e Lezhės bėjnė tė ditur se gjatė kohės qė Rroku ushtronte funksionin e kreut tė komunės Dajē ka marrė njė fadromė, njė autobus dhe disa furgonė, por qė nuk u vunė asnjėherė nė shėrbim tė komunitetit, por janė shitur dhe shuma e pėrfituar ėshtė pėrvetėsuar nga Rroku. Gjithashtu tė gjithė mbajnė mend ngjarjen e ish-kreu i komunės Dajē, nė Lezhė, Rrok Rroku I cili humbi zgjedhjet e 8 majit 2011 si pėrfaqėsues i Partisė Socialiste, ndėrsa akuzoi kandidatin e djathtė pėr manipulim tė zgjedhjeve. Por Rrok Rroku i cilėsuar si hero syēelėt i Edi Ramės nė Lezhė paska hapur sytė jo vetėm pėr votėn e lirė por edhe pėr automjetet e komunės Dajē. Nė njė forum, “Nė Europė pėrmes zgjedhjeve tė lira”, tė datės 6 dhjetor 2012 tė organizuar nė Lezhė, Edi Rama do tė shprehej se, “duke dėgjuar Rrokun qė fliste vėrtet ishte entuziazmuese, sepse ajo ēka i bėn zgjedhjet mė tė lira dhe mė tė ndershme ėshtė vullneti pėr tė mos i mbyllur sytė dhe pėr tė mos u dorėzuar pėrpara deformimeve tė tyre. Do vazhdoj duke cituar heroin e mbrėmjes i cili tha qė ‘beteja mė e vėshtirė, dueli mė i vėshtirė ėshtė dueli me derrin sepse derri tė tėrheq nė baltė”. Afėrmendsh nga kjo del nė fakt, nė sajė tė hetimit tė policisė dhe prokurorisė, se derri e paska tėrhequr Partinė Socialiste nė baltėn e vjedhjes sė donacioneve tė huaja. Heronjtė e Edi Ramės janė anti-heronj realė, njerėz qė pėrfaqėsojnė dhunėn dhe vesin e pėrvetėsimin nė mėnyrė tė paligjshme. Partia Socialiste nuk ka nevojė tė pėrfaqėsohet nė komunitetin e Gramshit, Kavajės apo Dajēit me personalitete tė kalibrit tė Dritan Bicit, Elvis Rroshit apo Rrok Rrokut. Ėshtė Edi Rama qė ka nevojė pėr kėta antiheronj sepse e bėjnė tė ndjehet mė rehat i rrethuar me huliganė dhe hajdutė. Ky ėshtė morali dominant nė PS. Kjo ėshtė opozita qė pretendon se do tė vijė nė pushtet me 23 qershor. Karta e saj morale pėr rilindjen e Policisė digjet kur tė pėrzgjedhurit e kreut tė PS, Elvis Roshi, Dritan Bici dhe Rrok Rroku pėrfundojnė nė polici. Ashtu si Edi Rama kėrkoi me dhunė tė bėhej kryeministėr me 21 janar, po ashtu Elvis Roshi dhe Dritan Bici, me dhunė kėrkonin tė fitonin ndeshjet nė Gramsh e Kavajė. Dhe mbrojtėsi i votės sė lirė nė Lezhė doli tė ishte veēse mbrojtėsi i pasurisė sė tij tė vėnė nė mėnyrė jo ligjore. Kjo ėshtė Rilindja!...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
https://newballkan.albanianforum.net
 
Partia vjollce e Rames e mbushur me huligane dhe hajtute.
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
NEWBALLKAN :: RUBRIKA POLITIKE :: Rilindja e Turpit-
Kėrce tek: