NEWBALLKAN
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
NEWBALLKAN


 
ForumPortalli*Regjistrohuidentifikimi

 

 Edi Rama i mberthyer nga korrupsioni

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Aresi
Newballkan
Newballkan
Aresi

Numri i postimeve : 651
Join date : 28/02/2008

Edi Rama i mberthyer nga korrupsioni Empty
MesazhTitulli: Edi Rama i mberthyer nga korrupsioni   Edi Rama i mberthyer nga korrupsioni EmptySat Jan 26, 2013 1:48 pm

Tri aferat korruptive tė Ramės pa pėrgjigje

Kryetari i Partisė Socialiste, Edi Rama nuk po mban premtimin e tij publik pėr tė bėrė transparencė pėr njė seri aferash tė tij korruptive personale dhe familjare. Pėrmes njė deklarate pėr mediat tė zėdhėnėses sė saj, Laura Vorpsi, Partia Demokratike i bėri thirrje kreut tė opozitės, Edi Rama t'i tregojė publikut ēmimin e vėrtetė tė blerjes sė vilės sė tij 8 mijė metėr katrorė nė tokė, nė njė zonė nė tė cilėn toka ėshtė blerė nga qytetarė tė tjerė, jo 2 dollarė siē e deklaroni se e keni blerė ju, por sė paku 22 e mė shumė dollarė, ēmime shitjeje kėto tė regjistruara nė dokumente zyrtare. Zėdhėnėsja e PD-sė Vorpsi tha se, ēmimi prej 2 mijė lekėsh apo 2 dollarėsh, apo 1,3 euro qė ka deklaruar bashkėshortja e Ramės ėshtė qesharak dhe nuk ekziston askund nė periferinė e Tiranės. "Kryetari i Partisė Socialiste, Edi Rama, po i fshihet dhe po shmang prej disa javėsh transparencėn pėr njė seri aferash tė tij korruptive personale dhe familjare dhe nuk po mban kėshtu premtimin e tij publik pėr tė zbardhur aferat e tij. Unė jam sot kėtu pėr t'i bėrė thirrje zotit Rama t'i tregojė publikut ēmimin e vėrtetė tė blerjes sė vilės sė tij 8 mijė metėr katrorė nė tokė, nė njė zonė nė tė cilėn toka ėshtė blerė nga qytetarė tė tjerė, jo 2 dollarė siē e deklaroni se e keni blerė ju, por sė paku 22 e mė shumė dollarė, ēmime shitjeje kėto tė regjistruara nė dokumente zyrtare. Ēmimi prej 2 mijė lekėsh apo 2 dollarėsh, apo 1,3 euro qė ju keni deklaruar, ėshtė qesharak dhe nuk ekziston askund nė periferinė e Tiranės, prandaj ju bėjmė thirrje t'i thoni publikut ēfarė fshihet prapa kėtij ēmimi, shmangia e detyrimit tatimor tė shumės sė vėrtetė tė pėrdorur pėr blerjen e tokės apo origjina jo e pastėr e parave tė pėrdorura pėr kėtė qėllim", tha zėdhėnėsja e PD, Laura Vorpsi. Partia Demokratike kėrkon nga zoti Rama tė paraqesė para publikut tė gjitha dokumentet zyrtare bankare, tatimore dhe faturat e paguara, firmės sė ndėrtimit pėr 1 milion euro investim nė pallatin 5-katėsh me sipėrfaqe ndėrtimi 900 metėr katrorė me investitorė dhe pronarė kunatin e shokut Rama tė vetėpunėsuar dhe xhaxhain e tij pensionist, theksoi zėdhėnėsja Vorpsi. "Partia Demokratike i kujton zotit Rama se fshehja ndaj publikut tė burimit tė financimit prej 1 milion eurosh tė pallatit nė pajė, akuzon pėr origjinė jo tė pastėr tė kėtyre parave familjare. Ai pallat nuk mund tė futet nė kasafortėn e Partisė Socialiste. Partia Demokratike i bėn thirrje zotit Rama tė zbardhė me dokumente zyrtare siē kėrkon ligji i deklarimit tė pasurive, origjinėn e 100 milionė lekėve kredi pa interes tė gruas sė tij dhėnė motrės sė saj. Heshtja juaj familjare pėr kėto ēėshtje zoti Rama, flet vetė, madje shumė mė tepėr nga ē'mendoni ju", tha zėdhėnėsja e Partisė Demokratike, Laura Vorpsi.

Lejet e ndėrtimit nė shkelje flagrante tė ligjit

Dy lejet e ndėrtimit dhėnė gruas sė tij pėr ndėrtimin e pallatit nė pajė nė sheshin e pallateve nė konflikt tė hapur interesi dhe shkelje tė nenit 62 tė ligjit tė urbanistikės dhe anulimi i lejes sė ndėrtimit nė faqen kallkan tė pallateve po aty, dėshmojnė standardet mė tė ulėta tė punės sė njė zyrtari. "Partia Demokratike i deklaron zotit Rama se dy lejet e ndėrtimit dhėnė gruas sė tij pėr ndėrtimin e pallatit nė pajė nė sheshin e pallateve nė konflikt tė hapur interesi dhe shkelje tė nenit 62 tė ligjit tė urbanistikės dhe anulimi i lejes sė ndėrtimit nė faqen kallkan tė pallateve po aty, dėshmojnė standardet mė tė ulėta tė punės sė njė zyrtari", tha ndėr tė tjera..
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
https://newballkan.albanianforum.net
 
Edi Rama i mberthyer nga korrupsioni
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
NEWBALLKAN :: RUBRIKA POLITIKE :: Rilindja e Turpit-
Kėrce tek: