NEWBALLKAN
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
NEWBALLKAN


 
ForumPortalli*Regjistrohuidentifikimi

 

 Bashkia e Tiranes

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Aresi
Newballkan
Newballkan
Aresi

Numri i postimeve : 651
Join date : 28/02/2008

Bashkia e Tiranes Empty
MesazhTitulli: Bashkia e Tiranes   Bashkia e Tiranes EmptyWed Dec 26, 2012 4:21 am

Kėshilli Bashkiak i Tiranės diskuton projektbuxhetin e vitit 2014. Buxheti pėr Tiranėn, 5% mė i lartė se paraardhėsi

Kėshilli Bashkiak i Tiranės diskuton sot projektbuxhetin e bashkisė pėr vitin 2014 pėr kryeqytetin. Prezantimi i kėtij projektibuxheti u bė nga nėnkryetari i Bashkisė sė Tiranės, Enno Bozdo. Por pėrpara nisjes sė kėtij prezantimi, ishte kryetari i Kėshillit Bashkiak, Aldrin Dalipi ai i cili kritikoi kryebashkiakun Basha pėr shpėrfillje tė kėshillit dhe tė vetė bashkisė, sa kohė qė nuk ishte i pranishėm nė kėtė mvbledhje tė rėndėsishme pėr kryeqytetin. “Kryetari i Bashkisė sė Tiranės duhet tė jetė kėtu, nėse gjen kohė pėr konferenca shtypi, duhet tė gjejė kohė tė paktėn njė herė nė vit tė vijė kėtu dhe tė flasė pėrpara qytetarėve dhe jo vetėm nė zyrėn e tij. Kur anashkalohet ky kėshill unė gjykoj qė ėshtė njė shprehje e mospėrfilljes, shprehje e asaj qė deri diku po vuan Tirana. Futjes sė politikės sė madhe nė atė ēka ky qytet pret nė tė sotmen dhe tė nesėrmen e vet. Tirana ėshtė njė kryeqytet pa kryetar. Braktisja e tij ėshtė joserioze”, vuri nė dukje Dalipi. Ndėrkohė qė nė prezantimin e projektbuxhetit tė Bashkisė sė Tiranės, Bozdo vlerėsoi faktin se nė total ku buxhet kap shiofrėn e 5 miliardė e 645 milionė, 5% mė shumė se ai i vitit qė po lemė pas. “Dokumenti i sotėm ėshtė ka vijimėsi logjike, programore dhe financiare. Ai hyn plotėsisht nė kuadrin e dokumentit tė planifikimit buxhetor afat-mesėm 2014-2016, duke respektuar tavanet buxhetore, vijimėsi e PBA 2013-2015. Veēanėrisht ky i fundit ėshtė i rėndėsishėm sepse pėrfaqėson njė planifikim tre vjeēar koherent, i zbatuar pėr herė tė parė nė Bashkinė e Tiranės, me vizionin e ofrimit tė zgjidhjeve tėrėsore dhe jo ad hoc, duke shėnuar kėshtu njė rritje cilėsore shumė tė madhe nė mirėmenaxhimin financiar dhe vendosjen e objektivave tė integruara pėr qytetarėt e Tiranės”, u shpreh nėnkryetari i bashkisė.. lol! .
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
https://newballkan.albanianforum.net
 
Bashkia e Tiranes
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
NEWBALLKAN :: Tirana-
Kėrce tek: