NEWBALLKAN
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
NEWBALLKAN


 
ForumPortalli*Regjistrohuidentifikimi

 

 Maloku Greke Edvin Rama kerkon ta infektoje ekonomine tone me ate greke.

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Aresi
Newballkan
Newballkan
Aresi

Numri i postimeve : 651
Join date : 28/02/2008

Maloku Greke Edvin Rama kerkon ta infektoje ekonomine tone me ate greke. Empty
MesazhTitulli: Maloku Greke Edvin Rama kerkon ta infektoje ekonomine tone me ate greke.   Maloku Greke Edvin Rama kerkon ta infektoje ekonomine tone me ate greke. EmptySun Sep 16, 2012 3:33 am

Qofshin socialistė a profesionistė pa parti, “ekspertėt” e opozitės janė shfaqur dje si njė kope qė merr urdhra nga njė mėsues vizatimi qė s’ka qullosur gjė as si piktor e as si udhėheqės politik. Paneli i ekspertėve ėshtė shfaqur i pa shqetėsuar, qė nga ramizisti Shkėlqim Cani, duke vazhduar me pinjollėt e nomenklaturės, Ilir Beqja e Mimi Kodheli e deri tek propagandisti i orėve tė vona Erion Braēe. Qė tė gjithė i kanė grisur diplomat e tyre, pėr tė pėrqafuar idenė e njė politikani qė ėshtė nė politikė veē pėr interesat e tij personale Fakti/ Rama: Ėndrra e kėtyre ditėve ėshtė njė Shqipėri e infektuar nga kriza greke

“Hedh njė gur budallai nė lumė dhe mblidhen gjithė tė zgjuarit ta nxjerrin prej andej”. Njė situatė e tillė, e pėrsėritur dhe ripėrsėritur mė se njė herė, ėshtė rikthyer sėrish nė Partinė Socialiste nėn siglėn “Dialog pėr tė ardhmen...”. Dhe me gjithė gjetjen e vjetėr “dialog”, vetėm njė tė tillė nuk ka. Pėrkundrazi me monologun e tij tė radhės, Edi Rama mban ende monopolin e dėrdėllitjeve..., duke folur pėr gjithēka e duke mos thėnė asgjė... Dhe jo vetėm kaq, por nuk ndryshon asgjė, jo nga pėrmbajtja e atyre qė thotė Edi Rama, por as nga paneli i atyre qė tundin kokat e tyre (me raste edhe duartrokasin), kur kryetari i tyre ripėrsėrit me zė tė lartė, mendimet e tija. Kėtu qėndron edhe problemi mė i madh... ... Te paneli kokėtundės e duartrokitės... Ata janė edhe shpenzuesit e kohės, nė mėnyrėn mė tė kotė..., sepse mund tė jenė “ekspertė” e “specialistė” nė fushat e tyre, por janė tė detyruar tė dėgjojnė “dialogun me veten” e thėnė ndryshe “monologun” e kryetarit tė tyre. Me sa duket, fakti qė “ekspertėt” e PS-sė janė tė detyruar (si njė e keqe kjo) tė dėgjojnė ėndrrėn e kryetarit tė tyre pėr njė Shqipėri tė infektuar nga kriza greke, ana tjetėr e medaljes ka tė bėjė me revanshin e Edi Ramės (si njė e mirė kjo), i cili merr guximin e tu japė leksione ekonomie, “ekspertėve” tė ekonomisė nė Partinė Socialiste. Se sa mund tė quhet “njė e mirė kjo”, vetėm pėr Edi Ramėn mund tė jetė e tillė, sepse, pėr sa i pėrket “ekspertėve” tė opozitės, qofshin socialistė a profesionistė pa parti, ata janė shfaqur dje si njė kope qė merr urdhra nga njė mėsues vizatimi qė s’ka qullosur gjė as si piktor e as si udhėheqės politik. Po tė shfletojmė CV-nė e Edi Ramės edhe pėr pjesėn e tij si sportistė, atėherė kuptojmė se me leximin virtual se “ai ka gdhendur emrin me bythė nė stolin e rezervave tė ekipit tė basketbollit ku bėnte pjesė”, atėherė pėrforcohet ideja se ai edhe nė kėtė fushė nuk ka qullosur..., sėrish asgjė... Dhe tė presim ēudinė e tė na befasojė si udhėheqės politik. Perspektiva pėr njė pritshmėri tė tillė tė mundshme ėshtė shumė e errėt. Kėtė e errėson vetė Edi Rama, i cili, nė tentativėn pėr tu ngjitur nė rrugėn e “udhėheqėsit politik”, as ide nuk mund tė prodhojė. Sa e vėrtetė ėshtė kjo, dukshėm bie nė sy krahasimisht, kur ndėrsa mėson pėr nisjen dje tė “Dialogut pėr tė ardhmen...”, e thėnė ndryshe monologun e radhės, nuk ka se si tė mos vijė ndėr mend, se edhe katėr vjet mė parė, ai inicioi njė tjetėr monolog, atėherė nėn siglėn “Dialog pėr Shqipėrinė”. Sikurse edhe nė monologun e djeshėm, i cili me gjasa do tė vazhdojė edhe nė ditėt e ardhshme edhe nė monologun e katėr viteve mė parė, Edi Rama thoshte mendimet e tij me zė tė lartė dhe paneli i “ekspertėve” shfaqej i pa shqetėsuar, sikurse edhe dje, qė nga ramizisti Shkėlqim Cani, ..duke vazhduar me pinjollėt e nomenklaturės, Ilir Beqja e Mimi Kodheli e deri te propagandisti i orėve tė vona nė “Facebook”, Erion Braēe. Kaq mjafton pėr Edi Ramėn..., qė kur fletė ai, tė ketė ndoca “ekspert” pėrballė qė tė mos e lėnė tė duket sikur ai flet me vete. Nga ana e tyre edhe kėta “ekspertė”, janė nė rregull me veten, pėr aq sa diplomat e tyre nuk kanė se pėr ēfarė tu duhen, ndaj edhe i kanė grisur, duke u bėrė pjesė e vetėkėnaqėsisė sė pėrqafimit tė ideve tė njė politikani qė ėshtė nė politikė veē pėr interesat e tij personale...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
https://newballkan.albanianforum.net
 
Maloku Greke Edvin Rama kerkon ta infektoje ekonomine tone me ate greke.
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
NEWBALLKAN :: RUBRIKA POLITIKE :: Rilindja e Turpit-
Kėrce tek: