NEWBALLKAN
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
NEWBALLKAN


 
ForumPortalli*Regjistrohuidentifikimi

 

 Edvini urdhėron ngritjen e grupeve tė survejimit, pėr tė gjetur spiunėt e mediat nė PS..

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Aresi
Newballkan
Newballkan
Aresi

Numri i postimeve : 651
Join date : 28/02/2008

Edvini urdhėron ngritjen e grupeve tė survejimit, pėr tė gjetur spiunėt e mediat nė PS.. Empty
MesazhTitulli: Edvini urdhėron ngritjen e grupeve tė survejimit, pėr tė gjetur spiunėt e mediat nė PS..   Edvini urdhėron ngritjen e grupeve tė survejimit, pėr tė gjetur spiunėt e mediat nė PS.. EmptySat Dec 24, 2011 11:38 am

Kryetari i PS s’bėn shaka kur ėshtė puna pėr tė zbuluar tė gjithė ata deputetė apo funksionarė politikė qė kanė marrėdhėnie me mediat dhe flasin pėr vendimet spastruese qė merren nė forumet drejtuese. Me shembullin e Nesti Kerenxhit nga e shkuara apo “grupin e kasketave” nga vitet ’80, ka pak gjasa qė fshesat partiake tė raportohen si duhet para opinionit publik

Edvinin e ka zėnė paniku. Punėt po i ecin keq e mė keq. Nuk paskan tė sosur armiqtė e fshehur tė partisė. Gjithnjė janė rrotull e nuk po mbarohen. Armiku po punon intensivisht kundėr tij. Duhen marrė masa tė ngutshme para se tė jetė vonė. Nė njė prej mbledhjeve tė fundit tė kryesisė sė partisė qė ai drejton prej 6 vitesh nė opozitė ka shprehur shqetėsimin e thellė se ka rrjedhje tė informacionit tė klasifikuar “sekret partie”. Kėsisoj bėhet e ditur se Edvini ka kėrkuar qė sekreti i partisė jo vetėm tė ruhet mė mirė nga ē’e ruante dikur Enveri, por edhe shtypi i armikut i llojit reaksionar apo revizionist tė mos furnizohet me lajme qė dalin nga mbledhjet qė zhvillon Partia Socialiste. Pėr kėtė arsye ėshtė menduar ngritja e grupit tė survejimit nė PS, apo thėnė ndryshe grupi i hafijeve. Jo se tradita nuk ėshtė e pasur nė kėtė drejtim, porse vihej re njė lėshim i pėrgjegjėsisė sė anėtarėve qė pėrbėjnė kupolėn mė tė lartė tė pėrgjegjėsisė. Gjithmonė informacione qė lidhen me mbledhjet e rėndėsishme Partisė Socialiste gjejnė botim nė shtypin “reaksionar” apo atė “revizionist”. Grupet e survejimit qė kujtojnė traditėn mė tė keqe tė kėsaj partie, tė kohės sė Nesti Kerenxhit e Koēi Xoxes do ruajnė tė pastėr partinė nga elementėt antiparti qė po vėrehen me shumicė kohėt e fundit. Grupet e survejimit do merren me ēfarėdolloj informacioni qė del nga selia rozė nė drejtim tė gazetave, mėnyrėn se si del ky informacion “sekret partie”, kujt i serviret, pse i servilet, qėllimi i posaēėm pse dėrgohet. Nė analizėn e vigjilencės revolucionare kėrkohet qė hermetizmi dhe bunkerizimi i partisė tė jetė sa mė i plotė dhe i pėrcaktuar. Gjurmimi qė ka nisur tė bėjė Edvini do tė jetė mė profesional se grupet e kasketave apo AGBV-sė tė lagjeve. Ai do jetė pak mė lart se niveli i gjurmimit partizanit, jo thjesht se ėshtė plotėsuar nga “refleksionet”, por se ka ecur me stadin socialist tė kohės. Grupet e survejimit do sigurojnė mė sė mirė “sekretin e partisė” duke e bėrė partinė mė tė fortė se kurrė.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
https://newballkan.albanianforum.net
 
Edvini urdhėron ngritjen e grupeve tė survejimit, pėr tė gjetur spiunėt e mediat nė PS..
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
NEWBALLKAN :: RUBRIKA POLITIKE :: POLITIKA-
Kėrce tek: